Godziny otwarcia : -» zobacz godziny

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Chirurgia

Dokładamy wszelkich starań, aby zabiegi chirurgiczne wykonywane były minimalnie inwazyjnie, przy zastosowaniu najnowszych technik i najlepszego oprzyrządowania mikrochirurgicznego. Pozwala to na najmniejszą ingerencję w tkankę, przez co znacznie niweluje niedogodności pozabiegowe.

Ekstrakcje zębów, a w szczególności chirurgiczne usuwanie "ósemek", czyli zębów mądrości, przeprowadzamy w delikatny sposób, wykorzystując specjalnie w tym celu zaprojektowaną, minimalnie inwazyjną technikę.

service-image

Chirurgia stomatologiczna

 Chirurgia stomatologiczna to jedna ze specjalności, którą może wykonywać lekarz stomatolog w Polsce. Wymaga ona zarówno wiedzy ogólnochirurgicznej jak i ukończenia specjalistycznych kursów. Dzięki temu można mieć pewność, że trafiając do chirurga stomatologicznego, trafiamy do jednego z najlepiej wykształconych i wykwalifikowanych lekarzy. 

Chirurdzy stomatologiczni dysponują wiedzą z zakresu chorób twarzoczaszki, tkanek miękkich twarzy, jamy ustnej oraz szyi, a w swojej pracy zajmują się również chorobami błony śluzowej jamy ustnej, paradontozą oraz wadami zgryzu. 

Kiedy należy się udać do chirurga stomatologicznego?

Chirurg stomatolog przeprowadza operacje wszelkich zwyrodnień w obszarze twarzoczaszki, usuwa zęby, wykonuje ekstrakcje zatrzymanych ósemek, wyłuszcza ósemki, może wykonać odsłonięcia zęba zatrzymanego czy podciąć wędzidełko wargi górnej lub języka. Wizyta u chirurga stomatologicznego będzie nięzbędna również podczas przygotowania się do wstawienia implantów zęba by możliwe było przygotowanie szczęki jak i innych zębów do przyjęcia implantu. 

Chirurgia stomatologiczna niezbędna jest również w czasie leczenia ortodontycznego, kiedy koniecznym jest usunięcie niektórych zębów by innym umożliwić prawidłowy rozwój. 

Wizyta u chirurga stomatologicznego często jest także niezbędna w czasie leczenia ortodontycznego. Podczas takiej wizyty chirurdzy stomatologiczni są w stanie usunąć niektóre zębyw celu umożliwienia innym zębom prawidłowego rozwoju.